Откриване на втори STEM център
В Световния ден на мозъка открихме още едно пространство в нашето училище за развитие на ученическите способности в областта на информатиката и роботиката.
Откриването на втория STEM център премина в присъствието на г-н Трайко Младенов – кмет на община Костинброд, г-жа Росица Иванова – началник на РУО София-област, д-р Атанас Тенев –председател на Общинския съвет, г-н Александър Ненов – заместник-кмет с ресор „Култура и образование“, кметове на населени места г-н Борислав Борисов и общински съветници - Мариела Средкова. Сред официалните гости бяха и г-жа Бистра Боянова – началник на отдел „Образование, младежки политики, спорт, култура и социални дейности“, директори на учебни заведения и детски градини от общината, колеги и съмишленици.
На гостите бе демонстрирано как с помощта на 3D принтер могат да бъдат създавани умалени макети на исторически сгради, как се играе футбол между роботи и как чрез програмен код се създава игра. Г-н Младенов имаше възможността да тества възможностите на новия ни дрон и да направи въздушни снимки.
Центърът е изграден по проект BG-RRP-1.015 „Изграждане на дигитален STEM хъб „Измайстори-сподели-покажи“ със средства от Националния план за възстановяване и устойчивост.